Seo eğitimi

Seo Eğitimi

Arama motoru optimizasyonu, insanların göz önüne aldığı diğer işlerin aksine, çoğunlukla kendi kendine öğretilir. Öğrenci, SEO forumlarını ziyaret edecek, SEO konferanslarına katılacak, makale ve kitap okuyacak ve sonra en iyi duruma getirdiği sitelerde öğrendiklerini uygulayacak. Sonuçları inceleyecek, değişiklikler yapacak ve bunu yapmaya devam edeceklerdir. Kesinlikle bu alınmış en yaygın yaklaşım olsa da, dikkate alınabilecek başka şeyler de var.

SEO genç bir endüstridir. Yaklaşık 10 yaşında olduğunu söyleyebiliriz (bu tartışılabilir). Bu düşünceyle, sadece bazı sertifika programlarının mevcut olduğunu ve bunların kabulü her zaman şüpheli olduğunu görmek şaşırtıcı olmamalıdır.
Arama Motoru Kabulü

SEO eğitimine bakıldığında görünen açık bir paradoks var. Gerçek şu ki, diğer mesleklerde bulacaklarına benzer olduklarını söylemek için sertifikaların ve derslerin ana arama motorları tarafından tanınması gerekiyor. Bu günlerde kullanılan uygulamaların çoğunun, bir siteyi daha yüksek, bazen optimize edilmiş olandan daha yüksek bir kaliteye sahip bir sitenin sıralamasını amaçladığı için gerçekleşmesi muhtemel değildir. Google, sıralamaları nasıl etkileyeceğini öğreten bir sertifikasyon programını tanımak konusunda büyük sıkıntılar yaşar. Zaten siteleri analiz eden SEO araçlarını  çıkarıyor.
Faktörler SEO Eğitimi

Başka bir endüstride olduğu gibi, SEM ve SEO’da mevcut eğitim seçeneklerini düşünürken bazı gerçekleri düşünmek zorunda kalırsınız. Yeni başlayanlar için, şu anda ne kadar bildiğinizi değerlendirmeniz gerekiyor. Sitenizi analiz yaptıysanız zaman daha üst sıraya koymak için böyle bir şey yapmışsanız, çok şey bildiğiniz, siteleri analiz etmek için SEO araçlarını kullanmış ve bu siteleri analiz etmeniz için oldukça iyi bir olasılık var. Makaleleri okuduğunuzda, kitap satın aldığınızda ve SEO forumlarını ziyaret ettiğinizde bu her zaman geçerlidir. Bu durumda, başlangıç ​​kursları size çok fazla yardımcı olmaz. Daha gelişmiş bir kursa ihtiyacınız olacak veya bir SEO konferansına katılmak isteyebilirsiniz.

Bireysel öğrenme stili de çok önemlidir. Geçmişte bilgisayarda çok şey öğrendin mi? Yüz yüze bir ortamda daha iyi öğrenmiş miydiniz? Yaratılan etkileşim nedeniyle küçük bir sınıfta daha iyi öğrenen çok kişi var. Çok kendi öğrenme stiliniz, seçmeniz gereken SEO eğitiminin türüne etki edecektir.

Düşünmek isteyeceğiniz en son şey bütçenizdir. Yaklaşık 2.000 TL  veya daha fazla olan kursları almanız mümkün olmayacaktır. Bütçeniz azsa, ücretsiz olarak satılan e-kitapları veya göze alabileceğiniz kaynakları düşünmek isteyeceksiniz.

Seo Eğitimi

 

Bir cevap yazın