istanbul seo fiyatı

Özgün içerik

Özgün içerik

SEO çalışmalarında başı çeken en önemli unsurlardan biri olan özgün içerik; herhangi bir yerden alıntı yapılmadan, tamamen kendi cümlelerinizle sitenizde yapılan konu/bilgi paylaşımlarıdır. Özellikle google penguin algoritmasından sonra özgün içerik ve seo etle tırnak gibi olmuşlardır.

Özgün İçerik

 

Arama motorları (özellikle google) sade, anlaşılır, ziyaretçilerin yararına, yazım kurallarına dikkat edilmiş içerikleri sever ve sıralamada sitenizi ödüllendirirler. Yıllar boyu arama motorlarının algoritmaları, seo teknikleri değişse de değişmeyen sayılı kriterlerden biri özgün içerik paylaşımıdır. Çalışmalarınızda ve seo kariyerinizde başarıya ulaşmak için söz konusu sitenin içeriği her ne olursa olsun özgün içerik yazıp ziyaretçilerinizi memnun edin. Zaman içerisinde alan adınız yaşlanacak, özgün girdiğiniz içerikler sitenizin bel kemiği olacaktır. Diğer arama motorları kopya içerik konusunda fazla sert davranmasalarda google geliştirdiği algoritmalar ile kopya içerikleri ayırt edebilmekte ve ağır cezalar vermektedir. -60, -100 gibi ufak cezalarla kurtulabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, kopya içerik yayınlamak sitenizin spama düşmesine (sandbox) neden olabilir. Kopya içerikten ceza alan sitelerin içeriklerini tamamen boşaltmadan spamdan çıkması pekte mümkün olmadığı gibi harcadığınız onca zaman ve enerji çöpe gidecektir.Seo çalışmalarında küçük bir ayrıntı olarak görünen özgün içerik aslında seo’nun en önemli parçasıdır diyebiliriz. Özgün içerik girmeye devam edin, kısa vade de beklediğiniz etkiyi göremeseniz de uzun vade de rakiplerinizin sizi geçmek için hayli uğraşmaları gerekecektir.

Özgün içerik

Arama motorları (bilhassa google) sade, anlaşılır, ziyaretçilerin faydanına, yazım kaidelerine dikkat edilmiş muhtevaları sever ve sıralamada sitenizi ödüllendirirler. Yıllar boyu arama motorlarının algoritmaları, seo teknikleri değişse de değişmeyen sayılı kriterlerden biri özgün muhteva paylaşımıdır. Çalışmalarınızda ve seo kariyerinizde başarıya erişmek için mevzubahis sitenin muhtevası her ne olursa olsun özgün muhteva yazıp ziyaretçilerinizi hoşnut edin. Vakit içerisinde alan isminiz yaşlanacak, özgün girdiğiniz muhtevalar sitenizin bel kemiği olacaktır. Diğer arama motorları kopya muhteva ile ilgili fazla sert davranmasalarda google geliştirdiği algoritmalar ile kopya muhtevaları ayırt edebilmekte ve ağır cezalar vermektedir. -60, -100 gibi ufak cezalarla kurtulabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, kopya muhteva yayınlamak sitenizin spama düşmesine (sandbox) kapı aralayabilir. Kopya muhtevadan ceza alan sitelerin muhtevalarını tamamiyle boşaltmadan spamdan çıkması pekte olası olmadığı gibi harcadığınız onca vakit ve enerji çöpe gidecektir.Seo çalışmalarında küçük bir teferruat olarak görünen özgün muhteva aslında seo’nun en ehemmiyetli parçasıdır diyebiliriz. Özgün muhteva girmeye devam edin, kısa vade de beklediğiniz tesiri göremeseniz de uzun vade de rakiplerinizin sizi geçmek için hayli uğraşmaları gerekecektir.

 

Bir cevap yazın