DÜNYANIN EN İYİ VERİ KURTARMA PROGRAMLARI

DÜNYANIN EN İYİ VERİ KURTARMA PROGRAMLARI

1. MiniTool Veri Kurtarma Programı

MiniTool Power Data Recovery Free , kurulum sırasında size temel tavsiyelerde bulunan tek programdır: Yazılımı, üzerine yazmak istediğiniz gibi verileri kurtarmak istediğiniz sürücüye yüklemeyin.

Bu sürüm ücretsizdir, ancak ücretli sürümler de mevcuttur, bu nedenle birkaç kısıtlama olduğunu fark edeceksiniz.

Yalnızca 1GB veriyi kurtarabilirsin, daha sonra çalışmak üzere tarama sonuçlarını kaydetme seçeneğine sahip değilsin ve bir kaç seçenek daha eksik – ama bunun bir harika ücretsiz kurtarma aracı olmasını engelleyen hiçbir şey yok. Ara sıra reklam burada ve orada.

Taramaları belirli dosya türleriyle sınırlandırabilirsiniz ve MiniTool Power Data Recovery Free, dosyaları bile göremediğiniz bölümlerden geri alma yeteneğine sahiptir ve optik medya dahil çıkarılabilir sürücüler için destek sağlar.

Taramalar hoş bir şekilde hızlı ve sonuçlar tam olarak aradığınızı bulmayı kolaylaştırmak için aranabilir. Dikkatinize değer veren mükemmel bir yazılım parçası.

2. Disk Matkap

Keyifli ve basit bir arayüze sahip olan Disk Matkap, dosya kurtarma işlemini çok basitleştirir. Karmaşık seçeneklerle uğraşmanıza gerek yok ve program yerel ve taşınabilir sürücülerin yanı sıra hafıza kartlarını taramak için de kullanılabilir. Seçtiğiniz sürücünün taranmasını gerçekleştirdiğinizde, türüne göre gruplandırılmış kurtarılabilir dosyaların bir listesini sunarsınız ve görüntü dosyalarını önceden önizleme seçeneğiniz vardır. Başarı oranı yüksek basit, etkili bir araçtır.

Veri kurtarma konusunda biraz gergin olan herkes için hoş bir dokunuş gibi görünen şey, program ilk çalıştırıldığında hızlı bir eğiticinin eklenmesidir – ancak en uç ve küçük gerçek değere sahip olması basit ve sonuçta bir Pro sürümüne yükseltmek için reklam.

Disk Matkap hem macOS hem de Windows için kullanılabilir. Pro’ya yükseltme, yazılımın kullanılabileceği bilgisayar sayısını artırır ve gelişmiş tarama ve daha geniş dosya sistemi desteği gibi daha fazla seçenek açar. Ancak çoğu insan için ücretsiz sürüm tüm olağan olasılıkları kapsamalıdır.

3. EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı

İşleri güzel ve basit tutmak, EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı , kayıp dosyaları kurtarmanın kolay ve erişilebilir yüzüdür. Programı başlattığınızda, kurtarılabilir veriler için hangi sürücüyü taramak istediğinizi soran bir ekran sunulur – ardından Tara düğmesine basmanız yeterlidir. Yapılandırılacak seçenek yok, ancak tam olarak bir dosyanın neresinden kaybolduğunu biliyorsanız, işleri hızlandırmak için taranacak bir klasör belirleyebilirsiniz.

Sonuçlar gezinmesi kolay bir Explorer tarzı görünümde sunulur, ancak ne yazık ki bulunan dosyaların kalitesine dair bir gösterge yoktur – bir önizleme seçeneği olsa da. Ardından ilgilendiğiniz dosyaları seçebilir ve geri yükleyebilirsiniz.

Programın ücretsiz sürümünün yalnızca ücretli GB sürümüne yükseltme yapmadan önce 2 GB’a kadar veri kurtarmanızı (varsayılan olarak 500 MB, ancak bu programın içinden artırılabildiğini) unutmayın. Tam bir sabit disk kurtarma işlemi için bu yeterli olmamakla birlikte, gerektiğinde en önemli dosyalarınızı geri almanıza yardımcı olmak için yeterli olmalıdır.

4. Recuva

Veri kurtarma türünün bir parçası olarak, Recuva özel bir takip oluşturmayı başardı – ve nedenini görmek zor değil. Program sadece sabit disklerden ve hafıza kartlarından değil iPod’unuzdan da verileri kurtarabilir.

Bazı veri kurtarma araçları basit bir arayüzle bunu kolaylaştırırken, Recuva bir şey daha ileri götürür ve tüm süreç boyunca sizi bir sihirbazla yönlendirir. Tüm kurtarılabilir verileri izlemek için uzun bir derin tarama gerçekleştirebilir veya belirli bir şey arıyorsanız aramayı sınırlandırabilirsiniz – ve bu esnekliğe sahip olmak güzeldir.

Ek bir bonus olarak, programın ana özelliğinin tam tersini yapan güvenli bir silme seçeneği vardır – artık gerekmediğinizden emin olduğunuz dosyaları siler ve kurtarılamaz hale getirir.

Programın bir dezavantajı, uygulamanın Pro versiyonunun ağır bir şekilde tanıtılmasıdır, ancak buna bir göz atabilirseniz, elinizde güçlü bir araç var – ve muhtemelen sanal sabit diskleri desteklemeden yaşayabilirsiniz!

5. UnDeleteMyFiles Pro

“Pro” kelimesinin ismine dahil edilmesine rağmen, bu program hala ücretsizdir; Aslında, profesyonel olmayan bir sürüm yok.

UnDeleteMyFiles Pro’nun görünüşü özellikle çekici olmayabilir, ancak burada yalnızca veri kurtarma yerine, birden fazla araç olduğundan dolayı sizi çok fazla etkilemesine izin vermeyin. Dosyaların kalitesinin (veya kurtarılabilirliğinin) bir göstergesi olmadığından kurtarma biraz zarar görebilir ve özlenebilir – bulunan dosyanın makul bir durumda olduğunu ummanız gerekir.

Veri kurtarma söz konusu olduğunda, sıralamak zorunda olduğunuz listenin boyutunu azaltmak için belirli dosya türlerini arama yeteneği dışında pek fazla seçenek bulunmuyor.

Ekstralar açısından, temel olarak sürücünüzü yedekleyen bir disk anlık görüntü aracı da alırsınız; böylece boş zamanlarınızda verileri, güvenli bir dosya silme aracını ve e-posta kurtarmayı kurtarabilirsiniz. Bu mutlaka grubun en iyisi olmasa bile kontrol etmeye değer.

 

 

Bir cevap yazın